Svetoznáma technika tetovania bola ľuďom známa už od čias neolitu. Neolitický človek, ktorý mal tetovanie vtedy niečo znamenal, bol bojovníkom alebo vládcom kmeňa. Boli to rôzne geometrické tvary a pozdĺžne čiary okolo nôh, bedrových kĺbov alebo pozdĺž celej chrbtice. V praveku bola technika veľmi jednoduchá – ostrým predmetom, ktorý bol spravidla na tenko vytesaný kus kameňa sa nanášalo prírodné čierne farbivo a zarezávalo sa do kože pravidelnými vpichmi.
Tetovanie bolo onedlho známe aj na súčasných kontinentoch, kedy sa podarilo Jamesovi Cookovi dobiť južný Pacifik. Ďalšími potetovanými ľuďmi sa teda stali námorníci známi svojimi typickými tetovaniami na ramenách, či predlaktiach. Ich motívom boli najčastejšie morské panny, obrazy žien alebo morské motívy – akým je napríklad kotva lode. Piráti a zlodeji mali tetovaní spravidla viacej a zobrazovali rôzne lebky s prekríženými kosťami, meče a dýky. Tetovania boli v tej dobe ešte stále spravidla čierne, s farebnými sme sa postupne stretávali v novšej dobe.
Kultúra tetovania je typická aj pre Inkov a Maorov, ktorý tetovania mali hlavne na svojich tvárach ako ich znak a zaradenie. Najviac motívov, ktoré sa zaužívajú do dnes patrí tzv. „tribal“, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie tetovania mužov. Niektorí ľudia, ktorý veria v ich kultúru alebo sa o nej dozvedeli viac sú toho názoru, že tetovanie by si mal človek zaslúžiť, nie si len skrášliť svoje telo. Maorské tetovanie je totiž podľa polynézskych ľudí posvätné. Nosenie je vyhradené len pre ich komunitu. Ich história je totiž spojená s mnohými legendami a tetovať sa nechávali samozrejme aj ženy.
V dnešnej dobe sa však na históriu nehľadí, dnes je tetovanie v móde a má ho takmer každý. Aj keď v minulosti bolo tetovanie významným prvkom, zachovalo sa do dnes, no bohužiaľ s iným zámerom. Krása a štýl je ľuďom prednejšia, než sa dozvedieť, čo vlastne tetovanie vyjadruje.