Čo ak by boli dátové centrá zriadené v chudobnejších krajinách alebo komunitách – ale len preto, aby slúžili bohatším užívateľom inde?
Internetová spoločnosť (ISOC) si predstavila dystopické multimédiá možných tech futures ako spôsob, ako vyprovokovať diskusiu o tom, ako by sa internet mohol vydať nesprávnym smerom. A chce, aby ste vy a vaša spoločnosť pomohli udržať veci na správnej ceste.
ISOC identifikovalo šesť síl, ktoré viedli k zmene na internete – medzi nimi umelú inteligenciu, kybernetické hrozby a interakcie medzi internetom a fyzickým svetom – a je znepokojený vplyvom, ktorý budú mať na osobné slobody a práva, na médiá a spoločnosť. a na digitálne rozdiely, ktoré sa vytvárajú medzi rôznymi sociálnymi skupinami.
Po 25 rokoch práce na globálnom, otvorenom, bezpečnom internete, z ktorého majú prospech všetci, teraz vydáva 10 odporúčaní na nasledujúcich 25 rokov.
Keď advokačné skupiny ako ISOC vydávajú takéto odporúčania, sú často obsiahnuté v rozprávaných správach adresovaných vládnym orgánom a neurčito formulované tak, aby upokojili čo najviac záujmových skupín.
Je to trochu z toho, že 120-stranová správa Internetovej globálnej internetovej spoločnosti na rok 2017, Cesty k našej digitálnej budúcnosti – jej 10 najlepších odporúčaní je v skutočnosti 36, rozložených na sedem stranách – ale existujú aj konkrétne príklady toho, čo by sa mohlo pokaziť, a praktické kroky, ktoré podniky, vlády a občania môžu podniknúť, aby sa týmto chybám vyhli.
„Náš projekt je úplne zdola nahor. Urobili sme stovky rozhovorov. Išli sme k špičkovým lídrom priemyslu, k vládnym ministrom, ale aj k priemerným používateľom a ľuďom, ktorí sú súčasťou individuálneho členstva v ISOC,“ povedal Constance Bommelaer de Leusse, senior manažér verejnej politiky pre ISOC.
„Priemerní používatelia a občania by mali premýšľať o tom, ako môžu ovplyvniť budúcnosť internetu,“ povedala.