Prvým krokom v správnom hospodárení je porozmýšľať čo tvorí vaše najväčšie výdavky. Tie by ste sa mali snažiť prehodnotiť.
Samozrejme, najväčším výdavkom sú pravdepodobne tie ktoré dávate na bývanie. Snažte sa šetriť i tam. Nemusíte míňať zbytočne vodu. Ak vám zostane voda navyše ktorú napríklad nedopijete, nevylievajte ju ale dajte ju do krhly na kvety. Nemusíte sa kúpať neustále, stačí ak bude kúpeľ pre vás odmenou. Takisto vám pomôže ak budete mat na záchode dve možnosti splachovania, jednu s väčším a druhú s menším objemom vody. Neperte dva kusy odevu ale snažte sa nazbierať oblečenie aby bolo pranie efektívne.
Taktiež sa zamyslite nad tým, či zbytočne neutrácate na potravinách. Koľko potravín vyhodíte? Aj v tomto smere vám môžu zbytočne unikať peniaze, s ktorými by ste inak vedeli efektívne hospodáriť. Okrem toho, namiesto fast foodov a reštaurácii sa snažte variť doma. Bude to zdravšie a efektívnejšie. Čo nezjete na obed môžete mať pokojne na večeru.
Pri nákupe si vytvorte nákupný zoznam. Vezmite do rúk každý produkt a zamyslite sa nad tým či ho naozaj potrebujete. Žijeme v materialistickej dobe ktorá nás núti mať potrebu stále niečo nakupovať. Ale keď sa nad tým zamyslíte, v skutočnosti nepotrebujete toľko produktov ktoré vlastníte. Niektoré veci vo vašej domácnosti ste určite nevyužili celý rok a predsa ste ich kúpili.
Ak chcete aby ste mali peniaze v obehu, investujte ich. Máte zaručenú ich návratnosť. V prípade že sa financovaniu a akciám nerozumiete, nájdite si bankára ktorý vám pomôže správne investovať vaše peniaze tak, aby sa vám nielen vrátili v rovnakej sume ale v navýšenej. Takto si viete prilepšiť o mnoho eur mesačne.
Okrem toho snažte sa každý mesiac ušetriť určitú sumu peňazí, , ktorý si šetrite buď do šporkasy alebo ich preneste na sporiaci účet. Postupne sa vám tam nazbierajú peniaze. Dajte si na začiatku roka predsavzatie, koľko peňazí za rok si chcete ušetriť a určite vás táto vidina bude motivovať. Držíme vám palce!